Valmentajat

Löydä itsellesi sopiva Fitness Decathlon -valmentaja

Fitness Decathlonin valmennustiimi koostuu liikunta- ja kasvatusalan moniosaajista. Joukostamme löytyy vankkaa kokemusta ja ammattitaitoa opetusalalta sekä yksilö- ja joukkuevalmennuksesta aina maajoukkuetasolle saakka. Mukana on myös henkilökohtaisen urheilu-uran tuomaa moniulotteista näkemystä. Meillä on herkkyyttä asettua kasvavan lapsen ja nuoren sekä heidän kanssa toimivien aikuisten asemaan.

Ota rohkeasti yhteyttä, mikäli janoat tietoa lasten ja nuorten monipuolisesta harjoittelusta!

Me autamme sinua saavuttamaan tavoitteesi!

Pasi Pitkänen

Pasi Pitkänen

KM, LitM, VAT

Itä-Suomi +358 50 548 2723pasi.pitkanen@fitnessdecathlon.fi

Mikko Perttinä

Mikko Perttinä

LitM, Liikunnanopettaja, Fysiikkavalmentaja

Itä-Suomi+358503246845mikko.perttina@fitnessdecathlon.fi

Kimmo Katila

Kimmo Katila

Urheiluhieroja, Fysiikkavalmentaja, Yksilölajit

Etelä-Suomi+358 40 042 9299kimmo.katila@fitnessdecathlon.fi

Petri Kolula

Petri Kolula

Monipuolisuusanalyysi

Keski-Suomi+358 40 089 6042petri.kolula@fitnessdecathlon.fi

Samuli Henriksson

Samuli Henriksson

Liikunnanohjaaja Amk, Personal trainer, Yksilölajit

Länsi-Suomi+358 50 524 7950samuli.henriksson@fitnessdecathlon.fi

Erkko Laukia

Erkko Laukia

LitM, Liikunnanopettaja

Etelä-Suomi+358 50 432 5994erkko.laukia@fitnessdecathlon.fi

Mikko Pasanen

Mikko Pasanen

LitM, Liikunnanopettaja, Joukkuelajit

Pohjois-Suomi+358 44 027 0101mikko.pasanen@fitnessdecathlon.fi

Yvonn Lindholm

Yvonn Lindholm

Fysioterapeutti Amk, Yksilölajit

Länsi-Suomiyvonn.lindholm@fitnessdecathlon.fi

Aleksi Hirvonen

Aleksi Hirvonen

Sometiimisome@fitnessdecathlon.fi

Laura Lajunen

Laura Lajunen

Sometiimisome@fitnessdecathlon.fi

Tässä hyödyllisiä linkkejä, joiden kautta saat lisää tietoa lasten ja nuorten liikunnasta, harjoittelusta ja terveellisistä elämäntavoista:

Ota tähtiloikka menestykseen!

Soita +358 50 548 2723 tai jätä soittopyyntö niin kerromme mitä hyötyä Fitness Decahtlon -harjoittelun aloittamisesta on nuorelle, valmentajalle, vanhemmille ja koululle.